Blog

Kurs sędziowski Bydgoszcz

Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów K-PZPN w Bydgoszczy informuje, że z przyczyn technicznych zajęcia kursu dla kandydatów na sędziów w dniu 14.12 (piątek) zostają odwołane. Kolejne odbędą się 17 grudnia (poniedziałek) początek zajęć godzina 17:00 w siedzibie K-PZPN przy ul. Gdańskiej 163. W Nowym Roku kurs odbędzie się dopiero w weekend 12-13 stycznia od godz. 10:30. W sprawach kursu można kontaktować się ze Zbigniewem Wódkowskim tel. 606 105 574 lub mailowo zbigniew.wodkowski@kskpzpn.pl

Paulina Baranowska sędzią międzynarodową

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Paulina Baranowska została międzynarodową sędzią asystentką. Paulina regularnie i z sukcesami sędziuje mecze ekstraligi kobiet, I ligi mężczyzn, a także mecze międzypaństwowe. Paulinie życzymy dużo zdrowia, dalszych sukcesów i rozwoju, a także samych trafnych decyzji na boisku i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Zwycięstwo Torunia I

Drużyna Torunia I wywalczyła Puchar Prezesa Kolegium Sędziów w corocznym turnieju rozegranym 9 grudnia w hali Uniwersyteckiego Centrum  Sportowego. W finale zmierzyli się niespodziewanie z zespołem Bydgoszczy II zwyciężając po zaciętej walce 3:1. W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny Toruń II i Białegostoku. I w tym pojedynku lepsi okazali się torunianie wygrywając 2:1. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Mateusz Onysk (Bydgoszcz II), królem strzelców Kamil Niewiński (Białystok) a bramkarzem Krzysztof Kaczmarek (Toruń I). Dziękujemy arbitrom prowadzącym mecze (Damian Dorn, Przemysław Stelmaszyk, Marcin Wołowski, Michał Jabłoński, Rafał Wółkiewicz, Piotr Ciesielski),  gdyż sędziowanie sędziom jest dwa razy trudniejsze. Szczególne podziękowania należą się także organizatorom za bardzo dobre dopięcie wszystkiego na przysłowiowy „ostatni guzik” a także dyrekcji UCS Toruń za udostępnienie hali i pomieszczeń. Za rok zgodnie z tradycją turniej w pierwszy weekend grudnia rozegrany zostanie w Toruniu.

Mecz o 7 miejsce (drużyny z czwartych miejsc w grupie):

Inowrocław – Bydgoszcz I 0:3

Mecz o 5 miejsce (drużyny z trzecich miejsc w grupie):

Żnin – Włocławek 2:4

Półfinały:

Toruń I – Białystok 0:0 k.2:0

Bydgoszcz II – Toruń II 2:1

Mecz o 3 miejsce: Białystok – Toruń II 1:2

Finał: Toruń I – Bydgoszcz II 3:1

 

Halowe Mistrzostwa Sędziów

Przedstawiamy regulamin oraz harmonogram meczów Halowych Mistrzostw Sędziów o Puchar Przewodniczącego KS K-PZPN, który rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę 9 grudnia w Toruniu. W tym roku drużynę z Lipna zastąpi zespół sędziów z Białegostoku. Zgodnie z regulaminem w przypadku zwycięstwa w turnieju drużyny z Białegostoku Puchar wywalczy druga drużyna. Zgodnie z regulaminem trofeum może zdobyć tylko drużyna z Kujawsko-Pomorskiego.

Regulamin:

Regulamin Halowych Mistrzostw Województwa Sędziów Piłki Nożnej
o Puchar Przewodniczącego KS K-PZPN – Toruń 09.12.2018rok
1. Drużyny uczestniczące w Turnieju reprezentujące poszczególne podokręgi:
Toruń I, Bydgoszcz I, Żnin, Inowrocław, KS Białystok, Toruń II, Bydgoszcz II
2. Regulamin
·   Reprezentacje składają się z 10 zawodników + kierownik. Na parkiecie występuje 4 zawodników + bramkarz.
·   Każda drużyna może posiadać w składzie max. 2 sedziów próbnych z których tylko jeden może występować w tym samym czasie na boisku. ”
·   Obowiązują aktualne przepisy z modyfikacjami dla potrzeb rywalizacji sędziów.
·   Czas gry 1 x 15 minut. Finał 2 x 10 minut.
·   Kary : ż.k – kara indywidualna 2 min. cz.k – kara indywidualna 5 minut (zawodnik nie może występować do końca danego meczu. W kolejnym meczu zawodnik może występować pod warunkiem że jest to wykluczenie za DOGSO, jeżeli za wybitnie niesportowe zachowanie lub brutalny faul to dodatkowo kara następnego meczu lub Komisja Sędziowska może wykluczyć zawodnika do końca turnieju.
·  Bramkarz otrzymuje ż.k – karę „odsiaduje” zawodnik z pola wyznaczony przez kapitana.
·  Bramkarz zostaje wykluczony z gry wówczas postepowanie jak z wykluczonym zawodnikiem z pola.
·  Bramkarz wprowadza piłkę do gry z rzutu od bramki ręką.
·  W sytuacji kiedy piłka bezpośrednio wpadnie do bramki drużyny przeciwnej z wyrzutu od bramki ręką przez bramkarza lub bezpośrednio z wrzutu tak zdobytej bramki nie uznaje się. Sędzia zarządza rzut od bramki.
·  Odległość zawodnika przy rzutach wolnych, rozpoczęciu czy wznowieniu gryz z wrzutów wynosi 5 metrów.
·  Piłka wprowadzana do gry z „wrzutu” nogą musi stać nieruchomo na linii lub za linią.
·  Piłka po odbiciu się od sufitu, drużyna przeciwna wznawia grę rzutem wolnym pośrednim z najbliższego miejsca z linii bocznej, postepowanie dotyczące zdobytej bramki adekwatne jak z wrzutu.
·  Rzut karny wykonywany jest z 6 metrów.
·  Jak drużyna traci bramkę i gra w osłabieniu za ż.k uzupełnia swój skład o 1 zawodnika.
·  Z każdej grupy wychodzą po dwie drużyny, następnie system pucharowy zgodnie z regulaminem systemu rozgrywania turnieju jak w sekwencji poniżej.
·  W rozgrywkach grupowych o kolejności zajętego miejsca w tabeli decydują:
– ilość dużych punktów,
– stosunek bramek,
– mecz bezpośredni pomiędzy tymi zespołami,
– większa ilość zdobytych bramek,
– rzuty karne ( 3 lub do skutku jak poniżej ).
· Jeżeli jednakową ilość dużych punktów w grupie będą miały 3 drużyny, to wówczas stworzy się dodatkowa tabelkę tylko z meczy pomiędzy tymi zespołami.
· W meczach w systemie pucharowym po remisie wykonuje się po 3 rzuty karne, w przypadku równej ilości zdobytych bramek wykonuje się rzuty do skutku do przewagi jednej bramki.
·  Zatrzymanie czasu gry wykonuje się tylko na polecenie sędziego danych zawodów.
·  Zawody rozgrywane są piłkami do futsalu.
·  Dopuszcza się wślizgi ale jedynie poza zasięgiem gry ( na piłkę ). Przy wślizgach kara zespołowa to rzut wolny bezpośredni lub karny, ( wyjątek bramkarz we własnym polu karnym bez kontaktu z przeciwnikiem ).
·  Zmian można dokonywać w wyznaczonych strefach określonych na odprawie z kapitanami.
·  W okolicach boiska mogą przebywać tylko zawodnicy uczestniczący w danych zawodach.
·  Zawodnik może wejść na boisko po uprzednim opuszczeniu zawodnika schodzącego, zmiany mogą być lotne ale tylko w wyznaczonej strefie.
·  Minimalna ilość zawodników występujących na boisku w jednej drużynie to 2+1 ( jak mniej to walkower 3:0 lub jak wynik korzystniejszy to utrzymuje się boiskowy).
· Każda drużyna poza Kierownikiem musi posiadać Kapitana który będzie oznaczony w sparwozdaniu jako kpt.
· Wszyscy zawodnicy muszą posiadać stałe numery na koszulkach do końca Turnieju.
· Kapitanowie na odprawie dostarczają Sędziemu Głównemu Turnieju listy zawodników wraz ze stałymi numerami.
· W kwestiach spornych i dotyczących regulaminu turnieju decyduje Sędzia Główny Turnieju w porozumieniu z Komisją Sędziowską.

Terminarz:

08:45 Odprawa Kierowników
1) 09:00 Toruń I – Bydgoszcz II
2) 09:20 Bydgoszcz I – Toruń II
3) 09:40 Żnin – Inowrocław
4) 10:00 Białystok – Włocławek
5) 10:20 Toruń I – Żnin
10:40 Uroczyste otwarcie Turnieju
6) 11:00 Bydgoszcz I – Białystok
7) 11:20 Bydgoszcz II – Inowrocław
8) 11:40 Toruń II – Włocławek
9) 12:00 Toruń I – Inowrocław
10) 12:20 Bydgoszcz I – Włocławek
11) 12:40 Bydgoszcz II – Żnin
12) 13:00 Toruń II – Białystok
13) 13:20 2 M GR. A / 1 M GR. B
14) 13:40 DRUŻYNY Z 4 MIEJSC W GRUPIE
15) 14:00 1 M GR. A / 2 M GR. B
16) 14:20 DRUŻYNY Z 3 MIEJSC W GRUPIE
17) 14:40 PRZEGRANI Z PÓŁFINAŁÓW
18) 15:00 WYGRANI Z PÓŁFINAŁÓW

Obóz Kołobrzeg 2019

W terminie 03-06.01.2019 roku (czwartek – niedziela) odbędzie się obóz zimowy w Kołobrzegu organizowany przez Komisję Szkoleniową Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN.
Całkowity koszt obozu: 285,00 złotych (3 noclegi, pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja, basen).
To już kolejna edycja obozu zimowego KS WZPN w którym co roku zapraszani są jako wykładowcy czołowi obserwatorzy i sędziowie PZPN. Przygotowywana jest również niespodziankę i prowadzone są rozmowy z jednym z najlepszych sędziów zagranicznych (z grupy TOP). W czasie obozu przewidziane są liczne warsztaty, treningi kondycyjne m.in. na plaży, ale także czas na regenerację i integrację.
Kolegium Sędziów K-PZPN otrzymało ograniczoną liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wśród zaproszonych są również KS PomZPN, War-Maz ZPN, Zachpom ZPN i Lubuski ZPN.

Zdjęcia z poprzednich obozów

Zakwaterowanie w Ośrodku Rehabilitacyjno0Wczasowym DOZAMEL w kołobrzegu

Zgłoszenia (imię i nazwisko, telefon + grupa szkoleniowa i klasa) należy przesyłac na adres admin@kskpzpn.pl do 25 listopada 2018r.

Zarząd KS K-PZPN

Informujemy, że posiedzenie Zarządu Kolegium Sedziów K-PZPN odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek)  o godz. 12:00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163.

Gratulacje

Miło nam poinformować, że przewodniczący Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej cieszący się zaufaniem i sympatią w strukturach piłkarskich, zdobył uznanie także w oczach społeczności pałuckiej. Pan Kazimierz Jańczak został wybrany na pięcioletnią kadencję wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Żninie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz wytrwałości  w pełnieniu obowiązków przewodniczących.

 

Sędziowie III ligi

W związku z typowaniem kandydatów na krzyżyk o awans do II ligi, Komisja Szkoleniowa KS K-PZPN w Bydgoszczy prosi o dokonanie dwóch samoocen z ostatnich spotkań o mistrzostwo III ligi i przesłanie na adres szkolenie@kskpzpn.pl do dnia 30 listopada. Nie przesłanie arkuszy samooceny spowoduje brak kwalifikacji sędziego do walki o awans.

Zabawa karnawałowa

Kolega Mirosław Oparczyk informuje o corocznej zabawie karnawałowej, która zorganizowana zostanie 18 stycznia 2019r. (piątek) od 19:00 do 3:00. Szczegółowe informacje u Mirka tel. 504157868

Komisja Szkoleniowa

Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów K-PZPN w Bydgoszczy informuje, że w dniu 7 grudnia o godzinie 17:30 organizuje posiedzenie Komisji Szkoleniowej wraz z Przewodniczącymi grup szkoleniowych, poświęcone wytypowaniu kandydatów z sędziów III ligi do II ligi oraz IV ligi do III ligi, ocena szkolenia w grupach z wnioskami, termin plenarki szkoleniowej w dniach 2-3 marca i terminu poprawkowego w dniu 3 kwietnia 2019 r i wytypowanie członków Komisji Egzaminacyjnej.

Proszę o potwierdzenie przybycia na adres szkolenie@kskpzpn.pl lub telefonicznie pod nr 608 200 501.